Värmeskål matlåda Qing dynastin Kina
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄRMESKÅL med lock och insats samt MATLÅDA, porslin, Kina, 1800-tal, Qing dynastins slut, rik delvis förgylld polykorm dekor, reserver motiv av fåglar och blommor, höjd 15-19 cm
Smärre slitage
181731
2013-04-24