Värmeskål matlåda Qing dynastin Kina

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VÄRMESKÅL med lock och insats samt MATLÅDA, porslin, Kina, 1800-tal, Qing dynastins slut, rik delvis förgylld polykorm dekor, reserver motiv av fåglar och blommor, höjd 15-19 cm

Smärre slitage

181731

2013-04-24