Skåp senbarock 1700-tal
Klubbat för:
23 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SKÅP, 1700-tal, senbarock, 2-delat, fanérat med alm, delvis svärtat, förgyllda beslag, bakomliggande inredning i form av hyllplan samt lådor med almfaner, svängda ben, snäpplås, höjd ca 200, 108x76, nyckel finns
Slitage, krönlist saknas, smärre fanerskador, ett senare hyllplan, lagning, nyckel till lådor saknas
181737
2013-04-28