Skåp senbarock 1700-tal

Skåp senbarock 1700-tal
Skåp senbarock 1700-tal
Skåp senbarock 1700-tal
Skåp senbarock 1700-tal
Skåp senbarock 1700-tal
Skåp senbarock 1700-tal
Skåp senbarock 1700-tal
Skåp senbarock 1700-tal
Skåp senbarock 1700-tal
Skåp senbarock 1700-tal

Klubbat för:

23 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

SKÅP, 1700-tal, senbarock, 2-delat, fanérat med alm, delvis svärtat, förgyllda beslag, bakomliggande inredning i form av hyllplan samt lådor med almfaner, svängda ben, snäpplås, höjd ca 200, 108x76, nyckel finns

Slitage, krönlist saknas, smärre fanerskador, ett senare hyllplan, lagning, nyckel till lådor saknas

181737

2013-04-28