Kärl med lock Kina
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 200 SEK
KÄRL med lock, porslin, Kina, 18/1900-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av flodlandskap, höjd 22,5 cm
Nagg vid locket, tillverkningsspricka samt spricka vid botten, tillverkningsdefekter
181793
2013-04-26