Kärl med lock Kina

Kärl med lock Kina
Kärl med lock Kina
Kärl med lock Kina
Kärl med lock Kina
Kärl med lock Kina
Kärl med lock Kina
Kärl med lock Kina
Kärl med lock Kina

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 200 SEK

KÄRL med lock, porslin, Kina, 18/1900-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av flodlandskap, höjd 22,5 cm

Nagg vid locket, tillverkningsspricka samt spricka vid botten, tillverkningsdefekter

181793

2013-04-26