Tallrikar skålfat uppläggningsfat Kina

Klubbat för:

1 300 SEK

Schätzwert

1 200 SEK

Beschreibung

TALLRIKAR, 2 st, SKÅLFAT, UPPLÄGGNINGSFAT, 1 par, bladformade, porslin, Kina, 1800-tal, skålfatets diameter 23 cm

Zustandsbeschreibung

En tallrik med nagg

181826

2013-04-26