Hirschfängare
Klubbat för:
27 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
HIRSCHFÄNGARE med monterad flintlåspistol, klinga med förgylld och graverad dekor, parerplåt med jaktscen, kavelplattor av polerad sten, balja i fiskskinn med 2 graverade beslag, längd 77 cm
Kompletteringar, smärre skador, skruven till eldstålsfjädern har gått igenom pipan
182034
2013-04-25