Soffa gustavianskt stockholmsarbete

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SOFFA, 1700-talets andra hälft, gustavianskt stockholmsarbete, skuren dekor i form av flätband, kannelerade bronserade ben, vitmålad, längd 232 cm

Senare bemålning, en karm med lagning

182147

2013-04-30