Alfred Ohlson skulptur

Alfred Ohlson skulptur
Alfred Ohlson skulptur
Alfred Ohlson skulptur
Alfred Ohlson skulptur
Alfred Ohlson skulptur
Alfred Ohlson skulptur
Alfred Ohlson skulptur
Alfred Ohlson skulptur
Alfred Ohlson skulptur
Alfred Ohlson skulptur

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

OHLSON, Alfred (1868-1940): Skulptur föreställande man med örn, brons, signerad och daterad Alfred Ohlson Skulp 1916, märkt Herman Bergman Fud, med dedikation:
"Svenska idrottsförbundets träningspris 1920-1923 Löpning 200 mtr uppställt av Isaac Westergren, för alltid erövrat av: J.Lilja.Mariebergs I.K. STHLM", höjd ca 44 cm

182154

2013-04-28