Bägare i silver

Bägare i silver
Bägare i silver
Bägare i silver
Bägare i silver
Bägare i silver
Bägare i silver

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

7 000 SEK

BÄGARE, silver, Erik Ernander, Uppsala 1795, svisselerad rocaille- och girlanddekor, upptill med stämplad dekor, invändigt med förgyllning, botten med infällt mynt Gustavius III, 2/3 riksdaler 1779, höjd 23 cm, vikt ca 498 g

182391

2013-05-03