Grafiska blad porträtt Nobel

Grafiska blad porträtt Nobel
Grafiska blad porträtt Nobel
Grafiska blad porträtt Nobel
Grafiska blad porträtt Nobel

Klubbat för:

7 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GRAFISKA BLAD (1800-tal): 2 st, Porträtt av Immanuel Nobel d.y. och Andriette Nobel, föräldrar till Alfred Nobel, signerade Gustaf Fernlund, ett daterat 1875, delvis bemålade tryck efter fotografier, 50x41 cm vardera
PROVENIENS: Familjen Nobel

182708

2013-05-01