Grafiska blad porträtt Nobel
Klubbat för:
7 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GRAFISKA BLAD (1800-tal): 2 st, Porträtt av Immanuel Nobel d.y. och Andriette Nobel, föräldrar till Alfred Nobel, signerade Gustaf Fernlund, ett daterat 1875, delvis bemålade tryck efter fotografier, 50x41 cm vardera
PROVENIENS: Familjen Nobel
182708
2013-05-01