Nagamask

Nagamask
Nagamask
Nagamask
Nagamask

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

1 200 SEK

NAGAMASK, Indonesien, 1900-talets första del, höjd 52 cm
PROVENIENS: Konstnären Einar Lynge-Ahlberg, enligt uppgift förvärvad från Ivar Kåge (svensk regissör och skådespelare, död 1951)

182734

2013-05-17