Grafiska blad Italien Nederländerna
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GRAFISKA BLAD (1700-tal): 2 st, Landskapsmotiv, kopparstick av C. A. Günther efter Philips Wouwerman (Nederländerna, 1619-1668) resp motiv med fontän och putti, kopparstick av P. Tanjé efter Francesco Albani (Italien,1578-1660), bladmått 39x42 resp 42x51cm
PROVENIENS: Familjen Nobel
Fläckar
182738
2013-05-01