Grafiska blad Italien Nederländerna

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GRAFISKA BLAD (1700-tal): 2 st, Landskapsmotiv, kopparstick av C. A. Günther efter Philips Wouwerman (Nederländerna, 1619-1668) resp motiv med fontän och putti, kopparstick av P. Tanjé efter Francesco Albani (Italien,1578-1660), bladmått 39x42 resp 42x51cm
PROVENIENS: Familjen Nobel

Fläckar

182738

2013-05-01