Stig Slas Claesson collage
Closed
2013-05-03
183163
| Sold for | 3 600 SEK |
| Estimate | 4 000 SEK |
CLAESSON, Stig (Slas), (1928-2008): "Flicka i stol", signerad Stig Claesson, collage, 100x70 cm, bok på behörigt avstånd medföljer
Proveniens: Utställningsetikett "Färg och form katalognr 698, 1985"
Boken "På behörigt avstånd, 1987"
Gulnad