E Lynge-Ahlberg vas Rörstrand

E Lynge-Ahlberg vas Rörstrand
E Lynge-Ahlberg vas Rörstrand
E Lynge-Ahlberg vas Rörstrand
E Lynge-Ahlberg vas Rörstrand

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 000 SEK

VAS, Einar Lynge-Ahlberg, Rörstrand 1950-tal, stengods, geometriskt mönster, signerad R Sweden Lynge-A A91, höjd 23, diameter 4,5 cm (innermått)

Glasyrdefekter samt glasynagg

183422

2013-05-18