Servis Limoges

Servis Limoges
Servis Limoges
Servis Limoges
Servis Limoges
Servis Limoges
Servis Limoges

Klubbat för:

3 800 SEK

5 000 SEK

MATSERVIS, 112 dlr, porslin, Haviland & Co, Limoges, delvis förgylld dekor med polykrom dekor föreställande blommande grenar, bestående av, 17 förrättstallrikar, 34 mattallrikar, 18 djupa tallrikar, 18 assietter, 9 kaffekoppar med fat, 3 såsskalar med hänkel varav en med lock, 2 karotter med hänkel och lock, stor terrin med lock, terrinfat, terrin utan lock, 2 mindre serveringsfat, stort elipsformat serveringsfat, 3 rektangulära serveringsfat i olika storlek, 2 runda serveringsfat i olika storlek,
kaffefat medföljer

Enstaka nagg, större terrin med omfattande skador samt lagningar, lock till såsskalar samt terrin saknas, bruksslitage

183475

2013-05-04