Tekoppar Kina

Tekoppar Kina
Tekoppar Kina
Tekoppar Kina
Tekoppar Kina
Tekoppar Kina
Tekoppar Kina
Tekoppar Kina
Tekoppar Kina

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 200 SEK

KOPPAR på fat, 3 st, porslin, Kina, 1700-tal, s.k. mandarinmotiv med figurscener, kopparnas höjd 4,5 fatens diameter 12 cm, FAT på fot, porslin, Kina 1800-tal dekor i famille verte medföljer, höjd 5 cm

Sprickor, skador, lagningar

183696

2013-05-05