Kanna WMF
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VINKANNA, jugend, Würtembergishe Metallwaren Fabrik, Tyskland, 1900-talets början, vitmetall och mörkrosa glas, delvis genombruten dekor med motiv av kvinnoprofil, höjd ca 40 cm
Skruv saknas undertill, sannolikt utbytt mutter vid handtag, slitage
183762
2013-05-05