Kanna WMF

Kanna WMF
Kanna WMF
Kanna WMF
Kanna WMF
Kanna WMF
Kanna WMF
Kanna WMF
Kanna WMF

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

VINKANNA, jugend, Würtembergishe Metallwaren Fabrik, Tyskland, 1900-talets början, vitmetall och mörkrosa glas, delvis genombruten dekor med motiv av kvinnoprofil, höjd ca 40 cm

Skruv saknas undertill, sannolikt utbytt mutter vid handtag, slitage

183762

2013-05-05