Litografier av bl.a. Leger
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
XXe SIÈCLE. Nouvelle série. No 2 (dubbelnr) Paris 1952 , med 3 originalfärglitografier (alla) av Fernand Leger, Charles Lapicque och Alberto Magnelli, samt en etsning av Jacques Villon. 4:o.
Originalomslag, nött, skadad i ryggen.
183810
2013-05-27