Halvstop Jakob Sauer II

Halvstop Jakob Sauer II
Halvstop Jakob Sauer II
Halvstop Jakob Sauer II
Halvstop Jakob Sauer II
Halvstop Jakob Sauer II
Halvstop Jakob Sauer II
Halvstop Jakob Sauer II
Halvstop Jakob Sauer II
Halvstop Jakob Sauer II
Halvstop Jakob Sauer II

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HALVSTOP, tenn, stämplat Stockholm 1738 Jakob Sauer II, höjd 19 cm
PROVENIENS: Ägarlängd E Danielson född 1760 (?), Daniel Ersson född 1800, E Danielsson född 1840-1912, Johansson i Folkärna, Margit Cederholm död 2010

Bockat beslag, smärre bucklor

183874

2013-05-06