Brita Naess oljemålning
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
NAESS, Brita (1901-1965): Kvinna i folkdräkt, signerad och daterad Brita Naess 1934 Sönderho, olja på duk, 80x65 cm
Märkt a tergo "Utställld på min separatutställning i Konstnärshuset Stockholm 1935 samt Västerås oktober-39"
184050
2013-05-07