Brita Naess oljemålning

Brita Naess oljemålning
Brita Naess oljemålning
Brita Naess oljemålning
Brita Naess oljemålning

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

NAESS, Brita (1901-1965): Kvinna i folkdräkt, signerad och daterad Brita Naess 1934 Sönderho, olja på duk, 80x65 cm
Märkt a tergo "Utställld på min separatutställning i Konstnärshuset Stockholm 1935 samt Västerås oktober-39"

184050

2013-05-07