Carl Larsson signerad etsning

Carl Larsson signerad etsning
Carl Larsson signerad etsning
Carl Larsson signerad etsning
Carl Larsson signerad etsning

Klubbat för:

6 200 SEK

Schätzwert

5 000 SEK

Beschreibung

LARSSON, Carl (1853-1919): Lektyr, 1916, signerad CL, etsning, 19,5x14,5, état II, Hjert & Hjert 106, etsningen trycktes i 165 signerade exemplar (som denna) samt i 500 osignerade exemplar för Föreningen för grafisk konst, med text.

Zustandsbeschreibung

184054

2013-05-09