Noter och musikaliska skrifter 1700- och 1800-tal

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MUSIK/NOTER, parti med handskrivna noter, huvudsakligen 1700- och 1800-tal, däribland Musikaliskt tidsfördrif, Beethoven, Haydn, Mozart, diverse skaldestycken för opera och teater, enstaka tal, däribland Esaias Tegnérs magister-promotion vid Lund 1829.

Varierande skick, skador och defekter.

184079

2013-05-08