Vaser Persien
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
1 200 SEK
SKÅL, Persien, 13/1400-tal, turkosglaserat lergods, VAS, Persien, Qajar, 1800-tal, fajans, dekor i blått och svart, motiv från mytologin, höjd 22,5 cm, VASER, 1 par, troligen persien, 1800-tal, höjd 19 cm
PROVENIENS: Konstnären Einar Lynge-Ahlberg
Samtliga med omfattande skador och lagningar
184126
2013-05-17