Vaser Persien

Vaser Persien
Vaser Persien
Vaser Persien
Vaser Persien
Vaser Persien
Vaser Persien
Vaser Persien
Vaser Persien
Vaser Persien
Vaser Persien
Vaser Persien
Vaser Persien
Vaser Persien
Vaser Persien
Vaser Persien
Vaser Persien

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SKÅL, Persien, 13/1400-tal, turkosglaserat lergods, VAS, Persien, Qajar, 1800-tal, fajans, dekor i blått och svart, motiv från mytologin, höjd 22,5 cm, VASER, 1 par, troligen persien, 1800-tal, höjd 19 cm
PROVENIENS: Konstnären Einar Lynge-Ahlberg

Samtliga med omfattande skador och lagningar

184126

2013-05-17