Spegel empire Holmberg

Spegel empire Holmberg
Spegel empire Holmberg
Spegel empire Holmberg
Spegel empire Holmberg
Spegel empire Holmberg
Spegel empire Holmberg

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SPEGEL, svensk empire, stockholmsarbete, Stockholms hallstämpel och brännmärkt J.P. Holmberg ( Johan Petter Holmberg, verksam 1813-1831), delvis förgylld, dekor i form av två sfinxer, 112x47 cm

Smärre ytskador

184261

2013-05-11