Officersvärja

Officersvärja
Officersvärja
Officersvärja
Officersvärja
Officersvärja
Officersvärja

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VÄRJA, svensk, 1800-talets första hälft, för infanteriofficer, eneggad klinga med etsad dekor av ekblad, förgyllt mässingsfäste med senare kavel, längd 100 cm

184267

2013-05-08