Tedosa Kangxi 1662-1722

Tedosa Kangxi 1662-1722
Tedosa Kangxi 1662-1722
Tedosa Kangxi 1662-1722
Tedosa Kangxi 1662-1722
Tedosa Kangxi 1662-1722
Tedosa Kangxi 1662-1722
Tedosa Kangxi 1662-1722
Tedosa Kangxi 1662-1722
Tedosa Kangxi 1662-1722
Tedosa Kangxi 1662-1722

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TEDOSA med lock, porslin, Kina, omkring 1700, dekor i famllie verte med motiv föreställande tuppar, höjd 8 cm

Lagningar, sprickor, glasyrnagg

184502

2013-05-10