Dosor kryddkar silver

Dosor kryddkar silver
Dosor kryddkar silver
Dosor kryddkar silver
Dosor kryddkar silver
Dosor kryddkar silver
Dosor kryddkar silver
Dosor kryddkar silver
Dosor kryddkar silver
Dosor kryddkar silver
Dosor kryddkar silver
Dosor kryddkar silver
Dosor kryddkar silver

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

DOSOR, 4 st, KRYDDKAR, 1 par, 18/1900-tal, bl a spetsdosa, invändigt förgylld, dekor i filigranarbete med fasettslipade glasstenar, stämplad för USD Karlskrona år 1814, totalvikt ca 220 g

184551

2013-05-09