Dosor kryddkar silver
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DOSOR, 4 st, KRYDDKAR, 1 par, 18/1900-tal, bl a spetsdosa, invändigt förgylld, dekor i filigranarbete med fasettslipade glasstenar, stämplad för USD Karlskrona år 1814, totalvikt ca 220 g
184551
2013-05-09