Sockerskål med lock porslin Paris 1800-tal

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SOCKERSKÅL, med lock, porslin, förgylld med riklig blomdekor, på 3 tassfötter samt liv med 3 lejonmaskaroner, knopp i form av pinjekotte, Paris omkring 1820, märkt Darte Palais Royal No 21, höjd inkl. knopp 19 cm

184602

2013-05-14