Kinesisk urna

Kinesisk urna
Kinesisk urna
Kinesisk urna
Kinesisk urna
Kinesisk urna
Kinesisk urna
Kinesisk urna
Kinesisk urna

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

URNA, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i emaljfärger med motiv av bl a fenixfåglar och blommor, hänklar i form av fohundar, höjd 43 cm

Mindre mynningslagning samt botten med stjärnspricka

184669

2013-05-10