V Holmgren oljemålning

V Holmgren oljemålning
V Holmgren oljemålning
V Holmgren oljemålning
V Holmgren oljemålning

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HOLMGREN, Vilhelm (1863-1943): Porträtt av konstnärens hustru Jeanne i Huluträsken i Tenhult, monogramsignerad och daterad V.H. 1920, olja på duk uppfodrad på pannå, 33,5x24,5 cm, stämpelmärkt a tergo

184961

2013-05-15