Anna Petrus brosch Svenskt Tenn

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ANNA PETRUS, brosch, Svenskt Tenn, tenn, i form av lejon, längd 4 cm
HISTORIK: Formgivet på 1920-talets andra hälft, enligt uppgift inköpt på 1930-talet.

184986

2013-05-13