Skärm med porslinsmålningar Kina

Klubbat för:

5 400 SEK

2 500 SEK

VIKSKÄRM, porslin och trä, Kina, 1900-tal, 4-delad, trä med skuren delvis genombruten dekor, infattade porslinsfält med motiv av figurscener skrivtecken samt blommor, emaljfärger och underglasyrblått, höjd ca 135 cm

Skador, sprickor, lagningar

185349

2013-05-16