Skärm med porslinsmålningar Kina
Klubbat för:
5 400 SEK
2 500 SEK
VIKSKÄRM, porslin och trä, Kina, 1900-tal, 4-delad, trä med skuren delvis genombruten dekor, infattade porslinsfält med motiv av figurscener skrivtecken samt blommor, emaljfärger och underglasyrblått, höjd ca 135 cm
Skador, sprickor, lagningar
185349
2013-05-16