Rufino Tamayo Mujeres färglitografi

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

TAMAYO, Rufino (1899-1991): Mujeres: Portrait de Femme, färglitografi, 1969, signerad och numrerad R. Tamayo 147/150, I. 69,5 x 53,5 cm S. 76 x 56,5 cm
Colour lithograph, signed and numbered. In good condition.
LITTERATUR: Pereda 105
PROVENIENS: Fotbollsagenten Börje Lantz

185385

2013-05-16