Krukor på fat Kina
Klubbat för:
8 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YTTERFODER/KRUKOR på fat, porslin, Kina, 1900-talets första hälft, dekor i underglasyrblått med motiv av fåglar och blommor, bär märke undertill, krukor med dräneringshål, total höjd ca 14 cm
Bruksslitage, smärre repor
185469
2013-05-15