Krukor på fat Kina

Krukor på fat Kina
Krukor på fat Kina
Krukor på fat Kina
Krukor på fat Kina
Krukor på fat Kina
Krukor på fat Kina

Klubbat för:

8 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

YTTERFODER/KRUKOR på fat, porslin, Kina, 1900-talets första hälft, dekor i underglasyrblått med motiv av fåglar och blommor, bär märke undertill, krukor med dräneringshål, total höjd ca 14 cm

Bruksslitage, smärre repor

185469

2013-05-15