Bord 1800-tal
2013-05-16
185486
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SALONGSBORD, nyrenässans, 1800-talets senare del, fanerat i valnötsrot samt mahogny, träskuren dekor med bl a fleuroner, på hjultrissor, höjd 76, 114x60 cm
Slitage, skivan med skador