Väggpendyl Hans Wessman
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
VÄGGPENDYL, sengustavianskt stockholmsarbete, urtavlan signerad Hans Wessman, Stockholm (1736-1805), förgylld, höjd ca 106 cm
Lös kröndel medföljer, torrsprickor, urtavla med krackerlering samt mindre skada vid kant
185581
2013-05-17