Väggpendyl Hans Wessman

Väggpendyl Hans Wessman
Väggpendyl Hans Wessman
Väggpendyl Hans Wessman
Väggpendyl Hans Wessman

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

6 000 SEK

VÄGGPENDYL, sengustavianskt stockholmsarbete, urtavlan signerad Hans Wessman, Stockholm (1736-1805), förgylld, höjd ca 106 cm

Lös kröndel medföljer, torrsprickor, urtavla med krackerlering samt mindre skada vid kant

185581

2013-05-17