Bänk nyrenässans 1800-tal

Bänk nyrenässans 1800-tal
Bänk nyrenässans 1800-tal
Bänk nyrenässans 1800-tal
Bänk nyrenässans 1800-tal
Bänk nyrenässans 1800-tal
Bänk nyrenässans 1800-tal
Bänk nyrenässans 1800-tal
Bänk nyrenässans 1800-tal
Bänk nyrenässans 1800-tal
Bänk nyrenässans 1800-tal
Bänk nyrenässans 1800-tal
Bänk nyrenässans 1800-tal
Bänk nyrenässans 1800-tal
Bänk nyrenässans 1800-tal

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BÄNK, 1800-talets slut, nyrenässans, ek, skuren dekor av bl a figurscener, förvaringsutrymme under sits, tassfötter, möjligen Tyskland, längd 136 cm
Proveniens: Enligt uppgift köpt på auktion efter byggmästare Max Gumpel

185740

2013-05-17