Risskålar och fat Kina1800/1900-tal

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RISSKÅLAR, 1 par, FAT, 1 par, 1800/1900-tal, porslin, Kina, dekor i underglasyrblått, samtliga bär märke, diameter 12 resp. 14 cm

En skål med spricka, faten med brättesnagg

185748

2013-05-17