Teskål och Fat Kina

Teskål och Fat Kina
Teskål och Fat Kina
Teskål och Fat Kina
Teskål och Fat Kina
Teskål och Fat Kina
Teskål och Fat Kina

Klubbat för:

5 400 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

TESKÅL, FAT, Kina, möjligen Ming, celadon och brunglaserat gods, diameter 11 resp.16 cm

Zustandsbeschreibung

Mindre nagg och krackeleringar

185756

2013-05-17