Väggpendyl gustaviansk signerad Beurling

Klubbat för:

2 000 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

VÄGGPENDYL, gustavianskt stockholmsarbete, signerad PH Beurling Stockholm (Per Henrik B., urmakare i Stockholm 1783-1806), träskuret fodral, förgylld

Zustandsbeschreibung

I delar, omfattande skador

185775

2013-05-17