Dräktsamling från Sorunda socken Sörmland
Klubbat för:
24 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
DRÄKTSAMLING FRÅN SORUNDA SOCKEN, SÖRMLAND, 1800-och 1900-tal, mans- och kvinnoplagg, för detaljerad beskrivning se separat förteckning
PROVENIENS: Inga Ekbom, Sorunda socken, Sörmland
185963
2013-05-23