Anders Zorn etsning

Anders Zorn etsning
Anders Zorn etsning
Anders Zorn etsning
Anders Zorn etsning

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ZORN, Anders (1860-1920): Grover Cleveland I, Signerad i plåten. etsning, 1899. blyertspåskrift nedre marginal "Grover Cleveland etsning av Zorn", 22,7x18,0 cm
LITTERATUR: Asplund 143, Hjert & Hjert 94 (mycket sällsynt)

185983

2013-05-19