Supmugg i silver 1700-tal

Supmugg i silver 1700-tal
Supmugg i silver 1700-tal
Supmugg i silver 1700-tal
Supmugg i silver 1700-tal
Supmugg i silver 1700-tal
Supmugg i silver 1700-tal

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SUPMUGG, silver, Jonas Elg (mästare 1772-1817), Västerås 1786, invändigt förgylld, på tre fötter, höjd ca 5 cm, vikt ca 60 g

Graverad F.A.W född 16/8 1843

185999

2013-05-20