Skissbok Kreuger

Skissbok Kreuger
Skissbok Kreuger
Skissbok Kreuger
Skissbok Kreuger
Skissbok Kreuger
Skissbok Kreuger
Skissbok Kreuger
Skissbok Kreuger

Klubbat för:

9 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKISSBOK, innehållande figurstudier, landskap mm, delvis signerade och daterade, bland annat N. Kreuger 84, C.W. Jansson 83, och Oscar Björk 1983, enligt påskrift även skisser utförda av Carl Larsson, Anders Zorn och George Pauli, till mestadels blyerts, bladmått 24x30 cm

Nött pärm

186077

2013-05-20